Aktualności

Wielka wyprawa do parku dinozaurów

Wielka wyprawa do parku dinozaurów

Niezwykły dzień w Bałtyckim Parku Dinozaurów przeżyły dzieci z osiedla Międzyodrze-Wyspa Pucka.
Dodano: 18 czerwiec 2013 godz. 08:18 Wielka wyprawa do parku dinozaurów Czytaj dalej

Europejskie „tak” dla szczecińskiej spalarni

Komisja Europejska zatwierdziła finansowanie budowy spalarni śmieci w Szczecinie. To ostateczna i najważniejsza decyzja w sprawie unijnej dotacji dla inwestycji, potwierdzająca jednocześnie, że dokumentacja spalarni została przygotowana zgodnie z wymogami UE
Dodano: 24 maj 2013 godz. 10:44 Europejskie „tak” dla szczecińskiej spalarni Czytaj dalej

Dokumentacja przetargowa

W marcu w mediach pojawiły się publikacje na temat biegłego, który uczestniczył w postępowaniu przetargowym, choć powinien być z niego wyłączony. Poniżej kluczowe dokumenty w tej sprawie. Dokumenty dotyczące całego postępowania przetargowego zgodnie z ustawą o dostępie do informacji publicznej są dostępne w siedzibie ZUO przy ul. Czesława 9 w Szczecinie.
Dodano: 25 kwiecień 2013 godz. 12:59 Dokumentacja przetargowa Czytaj dalej

Szczecińska spółka doceniona

Szczecińska spółka doceniona
Odpowiedzialny za budowę spalarni w Szczecinie Zakład Unieszkodliwiana Odpadów został nominowany do tytułu Lider Rozwoju Regionalnego 2013.

Większość dużych miast w Polsce dąży do wybudowania nowoczesnych spalarni śmieci, które są ekologiczną i ekonomiczną alternatywą dla anachronicznych wysypisk. Współczesne spalarnie są bezpieczne dla środowiska, eliminują nadmiar śmieci i produkują energię (cieplną albo elektryczną). Jednym z liderów w tym wyścigu jest Szczecin.
Dodano: 03 kwiecień 2013 godz. 14:40 Szczecińska spółka doceniona Czytaj dalej

Inwestycja bez tajemnic. Rozwiane wątpliwości radnych

Szczecińscy Radni podczas Komisji ds. Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Mienia RM , która odbyła się 21 marca br., dowiedzieli się na jakim etapie są przygotowania do budowy Zakładu Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę - w lipcu - inwestycja wchodzi w decydującą fazę.
Na pytania radnych odpowiadali Prezes Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Szczecinie Tomasz Lachowicz oraz Ekspert ds. Technicznych ZUO Wilhelm Korejwo. Największe zainteresowanie wzbudził harmonogram robót. Wykonawcy mają już zgodę na rozpoczęcie prac przygotowawczych, porządkowanie terenu czy grodzenie. Najpóźniej w lipcu ma być pozwolenie na budowę. Po tym rozpoczną się roboty budowlane, które potrwają do 2015 roku. Podzielone będą na kilka etapów. Obejmą między innymi palowanie oraz niezwykle trudną oraz precyzyjną budowę bunkrów. Bunkry będą musiały być osadzone głęboko w ziemi.
Dodano: 25 marzec 2013 godz. 15:00 Inwestycja bez tajemnic. Rozwiane wątpliwości radnych Czytaj dalej

Wyrób sobie własne zdanie...

Wyrób sobie własne zdanie...
Po publikacji artykułu z 21 marca 2013r. , który dotyczył procedury przetargowej na zaprojektowanie i wybudowanie Zakładu Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów załączam korespondencję mailową, jaką w tej sprawie prowadził pracownik ZUO z przedstawicielką Inżyniera Kontraktu tj. profesjonalnej firmy zajmującej się konsultingiem, jak i wspieraniem inwestorów przy prowadzeniu dużych inwestycji
Dodano: 21 marzec 2013 godz. 09:58 Wyrób sobie własne zdanie... Czytaj dalej
Więcej informacji
Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Spółka z o.o. została powołana przez Miasto Szczecin dla przygotowania
i realizacji budowy Zakładu Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów.
W trakcie budowy ZTUO odpady komunalne nie sa przyjmowane
Infrastruktura i Środowisko - Narodowa Strategia Spójności Zakład Unieszkoliwiania Odpadów Sp. z o.o. Unia Europejska - Fundusz Spójności
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego
Infrastruktura i Środowisko, Projekt "Budowa Zakładu Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów dla Szczecińskiego
Obszaru Metropolitarnego".