Aktualności

Szczecin zbuduje spalarnię

Szczecin zbuduje spalarnię
Ruszył przetarg, który może być wart nawet 0,5 mld zł. Inwestycję wesprze Bruksela.

Kraków, Bydgoszcz, Białystok - te miasta niedawno ogłaszały przetargi na budowę spalarni śmieci w sumie za ponad 1,6 mld zł. Dołącza do nich Szczecin, który do 2015 r. chce postawić zakład termicznego unieszkodliwiania odpadów dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego (czyli dawnego województwa). Przedsięwzięcie pochłonie 482 mln zł netto.
Dodano: 30 sierpień 2011 godz. 11:44 Szczecin zbuduje spalarnię Czytaj dalej

Mieszkańcy Szczecina o Budowie Spalarni Odpadów na Ostrowie Grabowskim - raport końcowy z badania sondażowego.

,, Chcemy spalarni odpadów w Szczecinie, liczymy na pozytywne zmiany w związku z jej budową i nawet jeśli do końca nie wiemy gdzie powstanie, to i tak uważamy, ze usprawni wiele problemów związanych z tematyką gospodarowania odpadami'' - tak w wielkim skrócie można by podsumować badania przeprowadzone w dniach 12-27 stycznia 2011 na losowo dobranej próbie 1089 mieszkańców Szczecina.
Dodano: 12 lipiec 2011 godz. 18:32 Mieszkańcy Szczecina o Budowie Spalarni Odpadów na Ostrowie Grabowskim - raport końcowy z badania sondażowego. Czytaj dalej

Umowa o dofinansowanie - podpisanie

Umowa o dofinansowanie - podpisanie
W dniu 30 maja 2011 r. w Szczecinie została podpisana umowa o dofinansowanie projektu pn. "Budowa Zakładu Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego" w ramach działania 2.1 priorytetu II Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko pomiędzy Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z siedzibą w Warszawie reprezentowaną przez Panią Małgorzatą Skuchę Zastępcę Prezesa Zarządu a Zakładem Unieszkodliwiania Odpadów Spółką z o.o. z siedzibą w Szczecinie reprezentowaną przez Pana Tomasza Lachowicza Prezesa Zarządu.
Dodano: 03 czerwiec 2011 godz. 12:43 Umowa o dofinansowanie - podpisanie Czytaj dalej
Więcej informacji
Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Spółka z o.o. została powołana przez Miasto Szczecin dla przygotowania
i realizacji budowy Zakładu Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów.
W trakcie budowy ZTUO odpady komunalne nie sa przyjmowane
Infrastruktura i Środowisko - Narodowa Strategia Spójności Zakład Unieszkoliwiania Odpadów Sp. z o.o. Unia Europejska - Fundusz Spójności
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego
Infrastruktura i Środowisko, Projekt "Budowa Zakładu Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów dla Szczecińskiego
Obszaru Metropolitarnego".